Vízové novinky

13.10.2015
Novinky v oblasti vízové politiky.

Alžírsko  Pro vyřízení víza je nutné zaslat zvací dopis/ubyt. voucher také na e-mail ambasády - consulaire@algerie.cz. Více informací zde.

Čína Nově je nutný pro business vízum vysílací dopis a to i přesto, že to nemá amasáda na svých webových stránkách uvedeno.

Filipíny Změna ceny poplatku ambasádě na 750 Kč.

Indie Důrazně nedoporučujeme zaměňovat business vízum za vízum turistické. Ambasáda si pečlivě ověřuje kontakty v Indii a pokud zjistí, že cesta je za účelem business, vízum neudělí. Těchto případů nyní stále narůstá.

Kanada S platností od 1. srpna 2015 zavádí Kanada systém elektronického povolování cest "electronic travel authorization - eTa." Více informací zde.

Kuba Nově můžeme vyřídit vstupní karty také pro všechny členy EU.

Rusko Do měst Vladikavkaz, Beslan, Makhachkala, Groznyy, Mikhaylovsk, Kizlyar, Oktyabr´sk, Kaspiysk, Buinsk, Nazran´, Argun, Gudermes nemůžeme vyřídit URGENTNÍ vstupní vízum, jelikož doba vyřízení je min. 10 dnů.

Rozšíření týmu Pro rychlejší zpracování vašich požadavků jsme rozšířili náš tým vízových koordinátorů, a to o kolegu Matěje Měsku.

Státní svátek Upozorňujeme, že z důvodů státního svátku, který bude 17.listopadu je nutné počítat s prodloužením doby vyřízení víz.