Nová koncepce občerstvení na palubách Českých aerolinií

26.10.2015

Od 1. 12. 2015 budou ČSA poskytovat bezplatné občerstvení všem cestujícím v třídě Business a v třídě Economy pouze na linkách do Almaty a Soulu.

Cestující na ostatních letech ČSA provozovaných proudovými letadly si budou moci předem zakoupit identické menu servírované v Business třídě v rámci nové služby UPGRADE MENU.

Na linkách ČSA do Ruska a Jerevanu se jedná o teplé jídlo se salátem, zákuskem a čerstvým pečivem, na ostatních linkách ČSA v Evropě o studené jídlo, zákusek a rozpečené pečivo. V ceně služby UPGRADE MENU jsou zahrnuty kromě jídla také tři nápoje dle výběru zákazníků: jeden nealko (voda, Cola nebo džus), jeden teplý (káva nebo čaj) a jeden alkoholický nápoj (moravské víno nebo plzeňské pivo). Cena za kompletní studené menu včetně nápojů bude 8 eur, cena za teplé menu 12 eur.

Službu UPGRADE MENU si cestující mohou koupit současně s nákupem letenky ve všech distribučních kanálech, tj. na webu a mobilních aplikacích ČSA, kontaktním centru ČSA, v cestovních kancelářích, agenturách a u prodejců letenek. Na stejných distribučních místech, podle místa nákupu letenky, ji bude možné dokoupit k letence i dodatečně, a to kdykoliv nejpozději ale 24 hodin před odletem. Na webu nebo v mobilních aplikacích ČSA jim k tomu poslouží nová aplikace MOJE REZERVACE.

Cestující na linkách provozovaných letadly ATR nebo ti, kteří si předem neobjednali službu UPGRADE MENU, si mohou vybírat během letu z nabídky nového placeného palubního občerstvení BUY ON BOARD obsahující široký sortiment více než 40 položek lehkých snacků a nápojů. K dispozici budou například značkové croissanty, medovníky, čokoládové i müsli tyčinky, sušenky, bramborové lupínky, oříšky a další slané i sladké pochutiny. Cenová úroveň produktů nového palubního občerstvení je srovnatelná s ostatními evropskými dopravci provozujícími své lety do/z Prahy.

„České aerolinie nechtějí vnucovat cestujícím bezplatné neatraktivní občerstvení. Sledujeme kroky ostatních evropských aerolinek a naopak chceme nabízet kvalitní jídlo za rozumnou cenu těm cestujícím, kteří o tuto službu stojí,“ uvedl Ján Tóth.

Zdroj: Tisková zpráva ČSA