Student Agency obdržela titul za nejlepšího obchodního partnera aliance SkyTeam

31.03.2016

Obrat přes 800 milionů korun vynesl STUDENT AGENCY titul nejlepšího obchodního partnera aliance SkyTeam

Aliance aerolinií SkyTeam udělila Cenu pro nejlepšího obchodního partnera za rok 2015 skupině STUDENT AGENCY. V loňském roce skupina Radima Jančury prodala letenky členských dopravců SkyTeamu v hodnotě více než 800 milionů korun, jde o meziroční nárůst o 18 procent. Za nárůstem stojí především rekordně nízké ceny letenek a také rostoucí prodeje pomocí mobilních zařízení přes internet. Meziročně se zvýšil zájem i o korporátní cestování.

V loňském roce STUDENT AGENCY prodala v České republice a na Slovensku letenky v celkové hodnotě 3,15 miliard korun. "V případě prodejů letenek aliance SkyTeam došlo k meziročnímu navýšení obratu o rekordních 18 procent. Zatímco v roce 2014 jsem prodali letenky SkyTeamu v hodnotě 680 milionů korun, za loňský rok obrat přesáhl 800 milionů korun," uvádí ředitelka prodeje letenek STUDENT AGENCY Věra Janičinová. Právě ona tak na slavnostním galavečeru aliance SkyTeam převzala Cenu pro nejlepšího obchodního partnera.

V průměru každá třetí letenka vystavená ve STUDENT AGENCY nebo Orbixu, sesterské společnosti zaměřené na korporátní klientelu, patřila některé z dvaceti aerolinek sdružené ve SkyTeamu. "Díky dlouhodobé a intenzivní spolupráci s ČSA a dalšími dopravci ze SkyTeamu můžeme našim zákazníkům nabízet letenky za nejlepší ceny a pravidelně také přicházíme s limitovanými akčními nabídkami," popisuje Věra Janičinová.

Za výrazným nárůstem stojí oživení zájmu firem o služební cesty do zahraničí a také rekordně nízké ceny letenek, které motivovaly řadu Čechů k cestování. "Rok 2015 byl pro leteckou dopravu velmi příznivý. Ceny letenek se u řady destinací ocitly na nejnižší úrovni za posledních pět let. Za rekordní ceny se prodávaly letenky i do vzdálenějších destinací jako je New York, Karibik nebo Dubaj, kam se cestovalo oproti roku 2014 o třetinu levněji. Na lety po Evropě s nízkonákladovými aerolinkami lidem často nepotřebují více než pět set korun na cestu," vysvětluje Věra Janičinová.

Skupina SkyTeam sdružuje dvacet významných světových aerolinek jako Air France, KLM, Aeroflot, Delta, Korean Air, Alitalia nebo také ČSA. Tyto aerolinky nabízejí výhodné spojení z České republiky do celého světa. SkyTeam uděluje ocenění obchodním partnerům pravidelně každý rok. V České republice se na prvních příčkách každoročně objevuje STUDENT AGENCY.