Orbix získal letošní cenu Czech Business Superbrands

21.04.2016

Cenu Czech Business Superbrands 2016 v kategorii Korporátní cestování získala společnost Orbix, člen skupiny STUDENT AGENCY. Orbix tak potvrdil svoji pozici lídra v zajišťování služebních cest na míru. Titul Superbrands je uznáním speciálního postavení značky na lokálním trhu. Ocenění je udělování každoročně v 90 zemích světa.

"Superbrands je nezávislou globální autoritou v hodnocení obchodních značek. Nesmírně mě potěšilo, že ocenění v kategorii Korporátní cestování získal právě Orbix. Je to důkaz toho, že nejen klienti, ale také odborná veřejnost oceňují nadstandardní kvalitu našich služeb a individuální přístup," reaguje na úspěch Orbixu obchodní ředitelka společnosti Martina Hrnčířová, která ocenění od zástupců Superbrands převzala.

Orbixu se aktuálně velmi daří – po útlumu v období ekonomické krize dochází k opětovnému navyšování zájmu o služební cesty do zahraničí. V roce 2015 Orbix prodal meziročně o tři procenta více letenek, podobný nárůst očekáváme i v letošním roce. "Průměrná cena letenky v roce 2015 poklesla o 1,5 procenta na 10 976 korun. Nejvyhledávanějšími destinace pro služební cesty českých byznysmanů a manažerů byly Paříž, Moskva, Düsseldorf, Brusel a Barcelona," popisuje Martina Hrnčířová.

Barcelona se stala jedním ze skokanů roku 2015. "Zájem o letenky do této španělské metropole se meziročně zvýšil o více než 40 procent. Větší zájem přilákala jen turecká Ankara, kam si letenky koupilo o 71 procent více korporátních klientů než o rok dříve," dodává Martina Hrnčířová s tím, že zvýšený zájem Orbix v loňském roce zaznamenal také o Istanbul.

I když firmy cestují více, pořád platí, že náklady drží na uzdě. "Pro většinu cestujících nadále platí pravidlo využívat pro své cesty nejvýhodnější tarify v ekonomické třídě," potvrzuje Martina Hrnčířová. Většina služebních trvá méně než osm dnů - pětina klientů letí v rámci jednoho dne, 13 procent na dny dva a do tří dnů zvládne pracovní povinnosti v zahraničí vyřešit dalších 11 procent.

Společnost Orbix je členem skupiny STUDENT AGENCY a svým klientům z řad malých a středních firem i korporací je díky tomu schopná nabídnout široké spektrum služeb – od soukromých letů nebo letenek za výhodné ceny po zajištění ubytování, transferů na letiště taxíky Tick Tack nebo Green Prague nebo také pojištění.