Nejlepší leteckou společností se staly Emirates

14.07.2016

Nejlepší leteckou společností se staly Emirates

Dovolujeme si Vás informovat, že podle Skytrax World Airline Awards se absolutně nejlepší leteckou společností na světě letos staly Emirates. Druhou příčku obsadil loňský vítěz - katarská společnost Qatar Airways a třetí Singapore Airlines.

TOP TEN AIRLINES OF 2016

1   Emirates
2   Qatar Airways
3   Singapore Airlines
4   Cathay Pacific
5   ANA All Nippon Airways
6   Etihad Airways
7   Turkish Airlines
8   EVA Air
9   Qantas Airways
10  Lufthansa 

V podkategorii nejlepší nízkonákladová letecká společnost na světě zvítězila stejně jako v posledních osmi letech malajská Air Asia, na druhém místě skončily kalifornské aerolinky Virgin America, třetí evropské Norwegian.

První příčku podkategorie nejlepší letecká společnost v Evropě obsadily Turkish Airlines, německá Lufthansa se umístila na 2. pozici a Air France na třetím místě.

Průzkum byl realizován on-line v průběhu srpna 2015 až května 2016. Více než 280 leteckých společností bylo hodnoceno 19,2 mil. cestujících ze 104 zemí světa, kteří hodnotili 41 kritérií. Průzkum je založen na měření spokojenosti zákazníků a jejich osobních zkušenostech se službami aerolinek, včetně průběhu check-in, rozsahu stravování, komfortu na palubě letadla, čistoty letadla i toalet, kvality jídla a nápojů, služeb personálu a jejich znalosti cizích jazyků, teploty v letadle, osvětlení, pestrosti výběru časopisů a novin v letadle, zábavy během letu (počet obrazovek, množství výběru filmů a hudebních kanálů), možnost koupě letenky atd.