České aerolinie v letní sezóně 2014

17.02.2014
České aerolinie nabídnou v letní sezóně 2014 stabilní letový řád, více spojů do Asie a nově také linky do destinací ve Středomoří

V nadcházející letní sezóně České aerolinie posílí pravidelnou linku do Soulu a díky další spolupráci s Korean Air přidají do letového řádu 18 nových destinací v Asii a Tichomoří. Ani nabídka turistických cílů v Evropě nezůstane pozadu. Letový řád se rozšíří o dalších 25 nových destinací ve Středomoří, které budou České aerolinie nabízet společně se společností Travel Service na bázi vzájemného sdílení kódů. Po skončení restrukturalizace nabídnou České aerolinie produkt, jehož hlavními atributy budou stabilita a spolehlivost bez nutnosti změn na poslední chvíli. Společně s partnery budou České aerolinie operovat spojení do celkem 126 destinací v 50 zemích. Letní letový řád vstupuje v platnost 30. března a končí 25. října 2014.

Čtvrtá frekvence do Soulu, více letů do Bratislavy, Ostravy nebo Permu

Novinkou nadcházející letní sezóny je posílení dálkových letů do Soulu, kde České aerolinie přidají čtvrtou frekvenci, a společně s Korean Air budou nabízet na týdenní bázi osm zpátečních letů týdně. Více spojů ve srovnání s končící zimní sezónou přidá společnost také na linkách z Prahy do Bukurešti, Jerevanu, Nice, Ostravy, Permu, Tel Avivu nebo Ufy. Posílen o 2 zpáteční spoje týdně bude i provoz na nové lince Praha-Bratislava-Košice, která tak bude na obou úsecích vypravována dvakrát denně vždy v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. V letošní letní sezóně České aerolinie opět zahájí provoz také na sezónních linkách do Oděsy, Taškentu a Tbilisi.

Dalších 18 nových destinací v Asii a Tichomoří

Díky zavedení čtvrté frekvence na lince do Soulu, sladění odletových a příletových časů v Praze i Soulu na navazující lety mohou letos České aerolinie spolu s Korean Air znovu rozšířit nabídku spojů do Asie a Tichomoří. K původním 20 destinacím, které České aerolinie nabízely ve spolupráci s Korean Air v uplynulém období, přibyde v letní sezóně 2014 do letového řádu společnosti dalších 18 bodů, např. Honolulu na Havaji, Auckland, Nadi na Fidži, metropole Kambodže Phnompenh, Rangún, Ulánbátar nebo devět měst v Číně, jako např. Peking a jiné. Prodej letenek do nových destinací v Asii a Tichomoří bude postupně zahájen na začátku března.

25 nových destinací ve Středomoří ve spolupráci s Travel Service

V nadcházející letní sezóně bude pokračovat dosavadní spolupráce se společností Travel Service na bázi vzájemného sdílení kódů. Oba dopravci budou například společně operovat lety do Barcelony, Říma, Tel Avivu, a nově také do Nice.Díky této spolupráci mohou České aerolinie nově nabídnout svým zákazníkům 25 nových destinací zejména ve Středomoří, jako jsou: Cagliari, Catanie, Lamezia Terme, Neapol a Olbie v Itálii, Ibiza, Malaga, Palma de Mallorca, Sevilla, Valencie ve Španělsku, Heraklion, Chanie, Kerkyra, Kos, Rodos, Soluň a Zakyntos v Řecku, Larnaka na Kypru, Dubrovník, Pula a Split v Chorvatsku, Burgas v Bulharsku nebo Malta a další. Linky budou operovány společností Travel Service pod značkou SmartWings a České aerolinie na nich budou mít svůj OK kód. Letenky do nových code-shareových destinací si mohou koupit jak transferoví cestující, tak i lokální, tj. ti, kteří svoji cestu budou začínat nebo končit v Praze. Prodej letenek na nové code-shareové spoje byl již zahájen. Lze je pořídit na webových stránkách Českých aerolinií a SmartWings nebo prostřednictvím cestovních kanceláří a agentur.