Emirates zavádí tři nové kategorie sedadel s vyšším komfortem v Economy Class

24.08.2017
Od 20. 8. 2017 si v letadlech společnosti Emirates můžete nově vybírat ze tří kategorií sedadel s vyšším komfortem.

V letadlech společnosti Emirates si mohou cestující s letenkou Economy Special nebo Economy Saver vybírat za poplatek sedadlo s vyšším komfortem ještě před otevřením již od října 2016. Nově si mohou vybrat ze 3 kategorií:

  • Preferovaná sedadla (preferred seats) jsou blíže k přední části letadla a umožňují tak rychlejší výstup z letadla. Ve většině letadel jsou preferovaná sedadla v menších kabinových sekcích, jako jsou první řady letadel Boeing 777-300 ER, první řady spodní paluby letadel Airbusu A380 a horní paluba letadla Airbus A380 (pouze u dvoutřídní verze).
  • Dvě sedala vedle sebe (twin seats) umožňují cestujícím sedět pouze po dvou v řadě se sedadly u okna a do uličky. Toto uspořádání sedadel lze nalézt v posledních řadách letadel Boeing 777 a na horní palubě letadla Airbus A380 (pouze u dvoutřídní verze).
  • Sedadla s větším prostorem pro nohy (extra legroom seats) jsou sedadla v řadách u východů. Jedná se o tzv. exit seats. Tato sedadla poskytují oprávněným cestujícím větší komfort pro nohy.

Sedadla za přepažkou (tzv. bulkhead seats) nejsou považována za sedadla s vyšším komfortem a jsou k dispozici pouze pro cestující s dětmi,
a to zdarma.

Před otevřením online odbavení mohou někteří cestující využít bezplatný výběr sedadel v závislosti na druhu letenky, kategorii sedadel nebo členské úrovni Emirates Skywards.

Jakmile dojde k otevření online odbavení (48 hodin před odletem) je k dispozici bezplatný výběr sedadel všem cestujícím na všech dostupných běžných, preferovaných a tzv.twin seats. Sedadla s větším prostorem pro nohy (extra legroom seats) lze zakoupit až do doby
6 hodin před odletem.

Cestujícím, kteří potřebují speciální asistenci, jsou před odletem přidělena vhodná místa zdarma.

Cestující s letenkou do Fist Class a Business Class nebo disponují letenkou Economy Flex a Economy Flex Plus si mohou zvolit sedadla bez dodatečného poplatku kdykoli po zakoupení letenek.