Vyberte si z balíčků k letenkám Fare Families

21.10.2018
Ztrácíte se v tarifech jednotlivých leteckých společností? S naší novinkou si vyberete vhodný tarif právě pro Vás zcela jednoduše. Společně s naší sesterskou společností STUDENT AGENCY jsme jako první IATA agentury na světě spustili možnost výběru z balíčků fare families.

Co jsou to fare families?

Doby, kdy bylo samozřejmostí, že v ceně letenky jsou zahrnuty i náklady na odbavené zavazadlo a občerstvení jsou ty tam. Tradiční letecké společnosti začaly zavádět v rámci konkurenčního boje s low-costovými aerolinkami různé cenové balíčky tzv. fare families. Nově najdete tyto balíčky také v naší nabídce. A protože víme, že zorientovat se v nich není vždy jednoduché, rozhodli jsme se pro naše klienty najít řešení, které umožní výběr balíčku online a na pár kliknutí.

Jak jsme zkrotili fare families?

V rámci pilotního projektu jsme spustili u vybraných leteckých společností možnost výběru fare families podle své chuti již v průběhu rezervace. Aktuálně najdete tuto novinku například u aerolinek Lufthansa, Swiss nebo Brussels Airlines. Počet aerolinek budeme postupně rozšiřovat a našim cílem je zkrotit cenové balíčky u více než 300 leteckých společností, jejichž letenky máme v nabídce. A jak to vlastně funguje?

  • při rezervaci uvidíte vedle sebe porovnání jednotlivých tarifů, které letecká společnost na daném letu nabízí. Například zda je v ceně letenky možnost výběru místa v letadle, zda dostanete občerstvení, zda máte v ceně odbavené zavazadlo případně další služby.
  • jednoduše si vyberete vhodný balíček
  • a letíte do světa

Jaké výhody fare families přináší pro naše klienty?

  • Na jednom místě si můžete porovnat ceny nejen jednotlivých dopravců, ale také jednotlivých cenových balíčků.
  • Ušetříte! Například, pokud jste si zakoupili letenku, kde není v ceně odbavené zavazadlo, museli jste doplácet poměrně velký doplatek za dodatečné zavazadlo. Při koupi vhodného balíčku přitom náklady na Vaší cestu mohou být podstatně nižší.
  • Již při rezervaci uvidíte, zda je možné měnit termín cesty a další výhody flexibilnějších cenových úrovní.
  • Připravujeme také v nejbližší době spuštění možnosti vybrat si dopředu jídlo z palubního menu, nový design rezervačního systému a mnoho dalších novinek.

Díky usilovné práci celého našeho týmu STUDENT AGENCY a ORBIX se nám podařilo zprovoznit tuto novinku jako prvním nejen v České republice, ale na světě. Proces vývoje byl po technické stránce velmi náročný, ale výsledek stojí za to. Posuďte při výběru letenky sami.