Čína se může pyšnit novým letištěm v Pekingu

01.10.2019
Z nového mezinárodního letiště v Pekingu odstartovali první cestující. Letiště má ambici se stát největším letištěm na světě.

Nedaleko čínské metropole bylo na konci července otevřeno nové mezinárodní letiště Ta-Sing, anglicky Daxing International Airport.

Letiště se může pyšnit unikátním tvarem, kdy z ptačí perspektivy připomíná hvězdici. Jeho autorkou je britská architektka Zaha Hadid. Najdete zde největší terminál na světě se 7 vzletovými a přistávacími drahami. Kapacita letiště je až 100 milionů cestujících ročně.

Při stavbě se myslelo také na dopravu a kolem letiště vyroste unikátní dopravní centrum. Letiště spojí s Pekingem i se sousendním Tchien-tinem vysokorychlostní i běžná železnice, metro, ale i autobusy.  Přeprava na letišti bude zajišťována elektromobily.

Dominantou celého letiště je 70 metrů vysoká řídící věž. Zajímavostí pak je také fakt, že střecha letiště je pokryta solárními panely.

Vydejte se objevit kouzlo Číny společně s letenkami ORBIX. Kontaktujte svého koordinátora nebo si objednejte letenku přes rezervační formulář zde.

 

 

peking-letiste-200-03peking-letiste-200-02peking-letiste-200-01