Upozornění! 24 hodinová stávka odborové organizace v Itálii

03.09.2019
Odborová organizace letecké dopravy informovaly o tom, že plánovaná stávka 6. září 2019 byla odložena. Některé lety byly obnoveny!

Seznam obnovených letů naleznete zde.

Cestujícím, kteří původně cestovali na těchto letech je možné bez jakýchkoliv poplatků převystavit letenku zpět. V případě zájmu o převystavení kontaktujte svého prodejce.

 

Informace o plánované stávce:

Vzhledem k 24 hodinové stávce v odvětví letecké dopravy je Alitalia nucena zrušit několik naplánovaných letů nejen 6. září, ale také některé lety 5. září večer a 7. září ráno.

Lety v době špičky mezi 7:00 až 10:00 a 18:00 až 21:00 budou nasazeny podle plánu.

Seznam zrušených letů najdete na tomto odkazu.

Alitalia se snaží minimalizovat dopady stávky na cestující a zajistit letadla s větší kapacitou. Kapacitu navýšila tak, aby 60% cestujících, kterým byl let zrušen, mohlo využít jiné spojení v tentýž den.

Doporučujeme všem klientům, kteří mají plánovaný let s Alitalia v době stávky, aby si svůj let zkontrolovali před odletem na webu alitalia.com. Případně u svého prodejce.

Cestující, kterým byl let zrušen nebo došlo ke změně harmonogramu vlivem stávky, si mohou cestu zarezervovat v jiný termín. Alitalia garantuje cenu, za kterou si zákazník letenku zakoupil. Pokud si cestující nebude chtít změnit termín letu, může zažádat o vrácení plné ceny letenky, a to do 30. listopadu a v případě zrušení letu nebo zpoždění při odletu přesahující 5 hodin.