Upozornění! British Airways se připravují na stávku na letišti Heathrow v Londýně

05.08.2019
Plánovaná stávka části zaměstnanců na největším evropském letišti Heathrow v Londýně se bude konat 9., 10. a 27. září. Přečtěte si více o možných dopadech na lety British Airways.

I přes veškeré snahy British Airways a vyjednávání se zástupci odborového svazu nedošlo k vzájemné dohodě a BALPA oznámila stávku na letišti Heathrow, která se bude konat 9., 10. a 27. září 2019.

Pokud máte rezervovaný let v některém z termínu stávky, je pravděpodobné, že nebudete moci cestovat podle plánu. Všem cestovatelům, jejichž lety budou ovlivněny, bude nabídnuto plné vrácení peněz nebo možnost změny termínu letu nebo lety partnerských aerolinií.

Aerolinka se snaží, aby stávka měla co nejnižší dopad na lety British Airways, SUN-AIR a Comair. British Airways aktuálně jedná o možnostech nahrazení flotily letadly a posádkou z jiných leteckých společností. Snahou je díky spolupráci s partnerskými leteckými společnostmi naplánovat většinu letů tak, aby se minimalizovaly dopady na cestovatele. 

British airways rozeslaly zákazníkům informace o plánovaných změnách letů 9. a 10. září v důsledku stávky e-mailem. I přesto, pokud máte naplánovaný let v těchto termínech, prosím, zkontrolujte si svůj let v Manage My Booking nebo kontaktujte svého prodejce a ověřte si tak, zda let bude operován a nedošlo ke změnám.

Klienty, kteří mají zakoupený let na 27. září bude British Airways kontaktovat v nejbližších týdnech o možných změnách.

 

Vedení British Airways a letiště stále s odborovým svazem jedná a snaží o vzájemnou dohodu.

British Airways aktualizují průběžně informace a často kladené dotazy na svých stránkách zde.