Kabinová zavazadla

Domů / Portfolio / Letenky / Důležité informace / Zavazadla / Kabinová zavazadla

Nezapsané zavazadlo je zavazadlo, které si cestující může vzít s sebou do kabiny letadla a po celou dobu cesty se o ně sám stará.

Většinou je cestujícím povolena bezplatná přeprava jednoho kusu nezapsaného (kabinového) zavazadla v kabině letadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a hmotnosti 5 kg. Počet, rozměry a podmínky přepravovaných kabinových zavazadel stanoví konkrétní dopravce.

Kromě toho si do kabiny letadla s sebou cestující může vzít také dámskou kabelku, kabát, šál nebo přikrývku, deštník nebo vycházkovou hůl, malý fotoaparát, kameru nebo dalekohled, četbu na dobu letu, koš pro dítě, jídlo pro dítě na dobu letu, zcela složitelný vozík pro invalidní osoby, případně berle nebo podpěrné přístroje, pokud je na nich cestující závislý. Před odletem si ověřte možnosti, které nabízí letecká společnost, se kterou odlétáte. Jednotlivé balíčky a letecké společnosti mají různá omezení!

Kabinová zavazadla pro děti

V kabině lze přepravovat i košík pro dítě (autosedačku) a jídlo pro dítě na dobu letu.

Bezpečnost

Cestující je povinen respektovat přepisy na možný obsah kabinových zavazadel.

Podle platných mezinárodních předpisů nesmí mít cestující u sebe zbraně, střelivo, nože, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty), tupé předměty (např. baseballové pálky, golfové hole) a všechny další předměty bodné a sečné povahy. Tyto předměty musí být uloženy pouze v zapsaném zavazadle. Dopravce se zříká jakékoliv odpovědnosti za zadržení těchto předmětů. Látky nebezpečné povahy (výbušniny a střelivo, hořlaviny, žíraviny, stlačené plyny, jedy nebo toxické a infekční materiály, okysličující látky, radioaktivní materiál, magnetický materiál a ostatní nebezpečné zboží) lze přepravovat pouze jako zboží za zvláštních přepravních podmínek.

Cestující je povinen dodržovat předpisy týkající se přepravy tekutin, aerosolů a gelů.

Vaše dovolená začíná na letišti. Připravte se na bezpečnostní kontrolu.