Co dělat, když ...

Domů / Portfolio / Letenky / dulezite-informace / Co dělat, když

 

... vás letecká společnost nemůže z kapacitních důvodů přijmout k přepravě (overbooking)

Jestliže letecká společnost potvrdí místo na konkrétním letu většímu počtu cestujících, než je míst v letadle, má cestující nárok kromě změny letenky i na ubytování, transfer do hotelu a zpět na letiště a stravu. V případě letu v rámci EU má také nárok na kompenzaci od letecké společnosti dle délky čekání. Letecká společnost je povinna cestujícímu zajistit náhradní let.

Co dělat:

- kontaktovat leteckou společnost a dohodnout se na možnostech náhradního letu

... potřebujete změnit let

Změnu lze provést, jestliže při vystavení letenky byl použit tarif, který ji umožňuje, a to zdarma nebo za poplatek. Doporučujeme informovat se o podmínkách změny letenky již při jejím zakoupení. Letenky totiž mohou být neměnné a nevratné. Je-li změna prováděna přes naši cestovní agenturu, je k poplatku za změnu, který vybírá letecká společnost, účtován transakční poplatek za provedení změny letenky.

Co dělat:

- kontaktovat naši cestovní agenturu nebo přímo leteckou společnost

... nestíháte odlet

Co dělat:

- v případě, že cestujete pouze s příručním zavazadlem, a je reálné, že odletový čas stihnete, doporučujeme provést online odbavení, jinak

- co nejdříve kontaktovat naši agenturu nebo leteckou společnost, která může nabídnout dvě možnosti řešení:

  1. změnu letenky na pozdější odlet, umožňuje-li to zakoupený tarif zdarma nebo za poplatek,
  2. storno letenky - v tomto případě je pak z uhrazené částky odečten poplatek za storno, případně tarif v plné výši včetně palivového příplatku, je-li letenka nestornovatelná.

Je-li změna nebo storno prováděna přes naši cestovní agenturu, jsou k poplatkům, které vybírá letecká společnost, účtovány transakční poplatky.