Kam lze cestovat

Domů / Rady na cestu / Kam lze cestovat

Buďte v obraze! Přinášíme vám aktuální informace o cestování v době covidu.

Trápí vás, kde zjistit podmínky pro cestování do jednotlivých zemí? Nezoufejte! Připravili jsme pro vás souhrn ověřených zdrojů, kde najdete ty nejaktuálnější informace.

 

Podmínky pro vstup do jednotlivých zemí

  • Ministerstvo zahraničních věcí aktualizuje na svých stránkách informace o podmínkách vstupu i návratu ze všech zemí světa. Najdete zde vše potřebné k vaší cestě. Bohužel nevýhodou je velké množství informací, které nejsou vždy jasně strukturované, a tak možná chvilku potrvá, než najdete, co hledáte.

  • Covid portál připravilo pro cestovatele Ministerstvo zdravotnictví, které aktualizuje jasně a stručně informace o cestování do nejoblíbenějších destinací.

  • TravelDoc je portál, který využívají letecké společnosti a obsluha na letištích. Stránky vám velmi jednoduše zjistí důležité informace, které potřebujete při cestování vědět. Stačí zadat destinaci, odkud letíte, kam cestujete a TravelDoc vám zobrazí aktuální podmínky. Všechny informace jsou dostupné pouze v angličtině.

 

Podmínky pro návrat do ČR

  • Ministerstvo zdravotnictví pravidelně každé pondělí aktualizuje seznam zemí podle míry rizika nákazy. Na stránkách najdete rozdělení zemí do jednotlivých rizikových skupin a aktuální podmínky pro návrat z nich.