Nezapomeňte

Domů / Rady na cestu / Nezapomeňte

Platný cestovní doklad a víza

Přesvědčte se, že máte správný typ cestovního dokladu a zkontrolujte délku jeho platnosti. Ověřte si, jakou platnost cestovního dokladu daná země vyžaduje, někdy je to i 6 měsíců po datu návratu.

Jméno na letence musí být shodné se jménem v pasu (mějte na paměti např. cestujete-li krátce po svatbě).

Ověřte si také vízovou povinnost, a to nejen v cílové destinaci, ale i v tranzitních zemích. Doporučujeme stránky www.mzv.cz.

Pojištění

Spolupracujeme s prvotřídní pojišťovnou Allianz a pro naše zákazníky nabízíme základní cestovní pojištění již od 40 Kč/den pro Evropu, od 75 Kč/den pro svět mimo USA a Kanady a od 111 Kč pro celý svět.

Léky

Myslete i na dostatečné množství léků na vaši cestu. Pokud možno, léky uložte do příručního zavzadla.

Očkování

Cestujte bezpečně, pamatujte na očkování do zahraničí.

Podívejte se, jaká očkování jsou doporučovaná zde nebo na www.mzv.cz.

Doporučujeme se seznámit se zdravotními předpisy již při plánování cesty. Působnost některých vakcín trvá delší dobu, navíc se některé vakcíny nemohou podávat současně.

Mezinárodní řidičský průkaz

Plánujete si pro výlet či přepravu v dané zemi půjčit vůz? Pak možná budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz.

Kreditní karty, hotovost, vouchery a šeky

Podklady k rekonfirmaci zpátečního letu

Některé letecké společnosti vyžadují rekonfirmaci (znovupotvrzení) zpátečního letu. Rekonfirmaci můžete provést telefonicky na zastoupení letecké společnosti v místě vašeho pobytu, a to nejpozději 72 hod. před vaším plánovaným odletem zpět.

NÁŠ TIP

Při zpáteční cestě doporučujeme klíče od auta, bytu, domu uložit do příručního zavazadla, pro případ, že by odbavené zavazadlo dorazilo se zpožděním nebo bylo ztraceno.

O_Co-pred-odletem__800x100