Často kladené dotazy

Domů / O letenkách / Často kladené dotazy

Kdy se musím dostavit k odbavení?

Kdy je nutné dostavit se k odbavení a informace o odbavení prostřednictvím internetu najdete zde.

Mám přístup ke své on-line letence?

Ano. Lety pravidelných dopravců si můžete vyhledat na www.viewtrip.com. Zadejte své jméno (bez diakritiky) a rezervační kód. Vaši letenku během pár kliknutí máte, jako na dlani.

Je možné nastoupit cestu v místě přestupu?

Bohužel ne. Cestující je povinný dodržet podmínky tarifu - tedy i první nástupní bod, který je uvedený na letence. Pokud tak neučiní, letecká společnost může zrušit následující úseky cesty.

Která letenka je ta nejvýhodnější?

Co je dobré vědět, aby vás zdánlivě levná letenka nestála v konečném důsledku o moho víc?

Každá letenka má specifické podmínky:

  • dopředu určenou dobu plastnosti - například 1, 3, 6 měsíců
  • minimální dobu pobytu – např. „přes víkend“, kdy z dané destinace nesmíte odletět zpět dříve než v neděli, bez ohledu na to, kdy letíte tam
  • možnost nebo zákaz jakékoliv změny/storna po vystavení

Pokud plánujete prodloužit si pobyt nebo změnit datum návratu, je dobré dopředu vědět, kolik Vás to bude stát a jestli je to vůbec možné. Čímlevnější letenka, tím má zpravidla více omezení jakýchkkoliv změn.

Proč musím platit letištní poplatky?

Letištní poplatky (taxy) jsou položky, které od cestujících vyžadují všechny letiště. Proč je cena letenky je cena letenky uvedená bez tax a následně navýšená o taxy? Není lepší mít celkovou cenu? Určitě ano, ale bohužel to není možné. Letecká společnost nebo agent, který vám letenku prodává, odvádí příslušným letištím celou částku vybranou na taxách. Dopředu také není možné určit přesnou výšku taxy, protože až samotný agent společně s vámi domluví trasu, počet přestupů a pdomínky letu. Od těchto podmínek se až odvíjí výše taxy. Jejich výška dále závisí na aktuálním měnovém kurzu. Taxy jsou většinou vybírány společně s letenkou, do určitých destinací přímo na letišti.